Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
Forum İstatistik
Forum Saphira'ya Hoşgeldin; Misafir
Senin Toplam 0 Mesajın Var.
Tarihinden Beri Bizimlesin
Son Ziyaretiniz:
Son Üyemiz : https://forumsaphira.yetkin-forum.com/u157

5835 Gündür yayındayız
2162 Konumuz var
9233 Mesaj gönderildi
Senden İyi Olmasın 155 Kullanıcımız Var
Saat Kaç?
En son konular
» kısacaa ßhenn :)
Asık Veysel Şatıroğlu Icon_minitimeCuma Ara. 31, 2010 4:52 pm tarafından ilkerarslan

» Yine Yeniden Saphira' 10
Asık Veysel Şatıroğlu Icon_minitimeÇarş. Ekim 06, 2010 1:26 pm tarafından AdminCem

» herkese selamlar .)
Asık Veysel Şatıroğlu Icon_minitimeÇarş. Ekim 06, 2010 12:50 am tarafından AdminCem

» evet ben yeniyim (:
Asık Veysel Şatıroğlu Icon_minitimeÇarş. Ekim 06, 2010 12:50 am tarafından AdminCem

» - ******ün Hayatı Anıları ****** resimleri yazıları -
Asık Veysel Şatıroğlu Icon_minitimeÇarş. Eyl. 29, 2010 4:02 pm tarafından rtnrtn

» EmRe ayDıN fotoLaRı 2...
Asık Veysel Şatıroğlu Icon_minitimeÇarş. Haz. 23, 2010 7:05 pm tarafından matraq.xD

» kaLan sağLaR seNin oLsuN..(RESİMLİ)
Asık Veysel Şatıroğlu Icon_minitimeÇarş. Haz. 23, 2010 7:03 pm tarafından matraq.xD

» Bu keZ anLadım ( resımLı)
Asık Veysel Şatıroğlu Icon_minitimeÇarş. Haz. 23, 2010 7:03 pm tarafından matraq.xD

» içecek şişelernden sanat..
Asık Veysel Şatıroğlu Icon_minitimeÇarş. Haz. 23, 2010 6:58 pm tarafından matraq.xD

» yumuRta kabukLaRına bakıNn süpeRr bnce ;)
Asık Veysel Şatıroğlu Icon_minitimeÇarş. Haz. 23, 2010 6:57 pm tarafından matraq.xD

En iyi yollayıcılar
muzur_kedi
Asık Veysel Şatıroğlu Vote_lcapAsık Veysel Şatıroğlu Voting_barAsık Veysel Şatıroğlu Vote_rcap 
AdminCem
Asık Veysel Şatıroğlu Vote_lcapAsık Veysel Şatıroğlu Voting_barAsık Veysel Şatıroğlu Vote_rcap 
*ßOnNy--girL*
ßüshRa
ßaTeRiST DeN!Ss
saphira_smge
Angelic Girl
PeSiMiST_SaGoPa_KaJMeR
baqtery
JeLibon
Program İndir
Spor Haberleri
Anket
Yeni Tema Ve Arkaplanımız Nasıl???
Süper Ötesi
Asık Veysel Şatıroğlu Vote_lcap67%Asık Veysel Şatıroğlu Vote_rcap
 67% [ 2 ]
Öğğ İğrenç
Asık Veysel Şatıroğlu Vote_lcap0%Asık Veysel Şatıroğlu Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Ne İyi Ne Kötü Fifty Fifty
Asık Veysel Şatıroğlu Vote_lcap33%Asık Veysel Şatıroğlu Vote_rcap
 33% [ 1 ]
Toplam Oylar : 3
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Adminle İletişim
Destekleyenler
free forum
Sitemizi Destekle
https://forumsaphira.yetkin-forum.com/tell_friend.forum?f
Facebook Ekle
Cem Agirgez

Kartınızı Oluşturun
Istatistikler
Toplam 155 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: ilkerarslan

Kullanıcılarımız toplam 9233 mesaj attılar bunda 2162 konu

Asık Veysel Şatıroğlu

YazarMesaj
AdminCem
Site Kurucusu
Site Kurucusu
AdminCem

Erkek Mesaj Sayısı : 1554
Ruh Halim : Asık Veysel Şatıroğlu Manyak10

Başarı:
Asık Veysel Şatıroğlu Left_bar_bleue1000/1000Asık Veysel Şatıroğlu Empty_bar_bleue  (1000/1000)
Rep Puanı:
Asık Veysel Şatıroğlu Left_bar_bleue944/1500Asık Veysel Şatıroğlu Empty_bar_bleue  (944/1500)

Asık Veysel Şatıroğlu Empty
MesajKonu: Asık Veysel Şatıroğlu   Asık Veysel Şatıroğlu Icon_minitimePaz Haz. 01, 2008 1:41 pm

Asık Veysel

--------------------------------------------------------------------------------

Martın 21 inde hakka yürüdü Veysel.Eriyen karın suyu toprağa yürürken ve karanlık dünyası gibi kara toprak,ala yeşile bürünürken koyup da gitti bizi.Eli kulağındaydı baharın.Nevruzun yalancı güneşi,kar suyunu buhar edip gök yüzüne tüttürürken,Beserek dağı çiçek çiçek olmuştu Veysel’in merakına karşılık :

Arzusun çektiğim Beserek dağı,
Elvan elvan çiçeklerin açtı mı ?
Çevre yanın güzellerin otağı,
Bizim eller yaylasına göçtü mü ?

Koca Veysel’di göçüp giden.Muradı da,maksudu da yalan dünyanın nice sırrına erip,o sırları, nice bakar kör göze malum kılan Veysel’di.Veysel, kendisine bir çift gözü çok gören doğaya inat,baştan ayağa göz,baştan ayağa yürekti ve o yürekten taşan zenginlik,cümle fukara yüreklere yeterdi.

Güzelliğin on par’etmez,
Bu bendeki aşk olmasa.
Eğlenecek yer bulamam,
Gönlümdeki köşk olmasa.

Okuma yazma bilmeyen bir büyük düşünürdü Veysel.Her biri ciltlerce kitaba bedel şiir ve türkülerinde,düne,bugüne ve yarına dair bir çok sorunun yanıtını bulmak olanaklıydı. Hiçbir öğretinin dilinden düşürmediği,yaldızlı harflerle ve yüksek sesle dile getirilen sorunlar,Veysel’in engin gönlünden süzülen iddiasız dizelerde çözüm buluyordu.

Beni hor görme kardaşım,
Sen altınsın ben tunç muyum ?
Aynı vardan var olmuşuz,
Sen gümüşsün ben saç mıyım ?

Bir güzel ölümdü Veysel’inki.Karanlık dünyasında güller açtıran,çiçekleri söyleştiren Veysel’i, kendi doğum gününde,Nevruzda bağrına basan doğa,davul zurnadan bile tınmayan kör gönüllere,anlamlı bir mesaj veriyordu.

Yaşamla ölüm iç içeydi ve Veysel’in ömrü,baharın başladığı gün kışa eriyordu.Koca Aşığın kavuştuğu toprağın bağrından,binlerce Veysel yeşerecekti.

Ben giderim adım kalır,
Dostlar beni hatırlasın.
Düğün olur, bayram gelir,
Dostlar beni hatırlasın.

Gün ikindi akşam olur,
Gör ki başa neler gelir.
Veysel gider, adı kalır,
Dostlar beni hatırlasın.
https://forumsaphira.yetkin-forum.com

Asık Veysel Şatıroğlu
1 sayfadaki 1 sayfası