Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
Forum İstatistik
Forum Saphira'ya Hoşgeldin; Misafir
Senin Toplam 0 Mesajın Var.
Tarihinden Beri Bizimlesin
Son Ziyaretiniz:
Son Üyemiz : https://forumsaphira.yetkin-forum.com/u157

5812 Gündür yayındayız
2162 Konumuz var
9233 Mesaj gönderildi
Senden İyi Olmasın 155 Kullanıcımız Var
Saat Kaç?
En son konular
» kısacaa ßhenn :)
YENGEÇ BURCUNUN ÖZELLİKLERİ BENİM BURCUM KEŞKE YENGEÇ BURCU OLMASAYDIM Icon_minitimeCuma Ara. 31, 2010 4:52 pm tarafından ilkerarslan

» Yine Yeniden Saphira' 10
YENGEÇ BURCUNUN ÖZELLİKLERİ BENİM BURCUM KEŞKE YENGEÇ BURCU OLMASAYDIM Icon_minitimeÇarş. Ekim 06, 2010 1:26 pm tarafından AdminCem

» herkese selamlar .)
YENGEÇ BURCUNUN ÖZELLİKLERİ BENİM BURCUM KEŞKE YENGEÇ BURCU OLMASAYDIM Icon_minitimeÇarş. Ekim 06, 2010 12:50 am tarafından AdminCem

» evet ben yeniyim (:
YENGEÇ BURCUNUN ÖZELLİKLERİ BENİM BURCUM KEŞKE YENGEÇ BURCU OLMASAYDIM Icon_minitimeÇarş. Ekim 06, 2010 12:50 am tarafından AdminCem

» - ******ün Hayatı Anıları ****** resimleri yazıları -
YENGEÇ BURCUNUN ÖZELLİKLERİ BENİM BURCUM KEŞKE YENGEÇ BURCU OLMASAYDIM Icon_minitimeÇarş. Eyl. 29, 2010 4:02 pm tarafından rtnrtn

» EmRe ayDıN fotoLaRı 2...
YENGEÇ BURCUNUN ÖZELLİKLERİ BENİM BURCUM KEŞKE YENGEÇ BURCU OLMASAYDIM Icon_minitimeÇarş. Haz. 23, 2010 7:05 pm tarafından matraq.xD

» kaLan sağLaR seNin oLsuN..(RESİMLİ)
YENGEÇ BURCUNUN ÖZELLİKLERİ BENİM BURCUM KEŞKE YENGEÇ BURCU OLMASAYDIM Icon_minitimeÇarş. Haz. 23, 2010 7:03 pm tarafından matraq.xD

» Bu keZ anLadım ( resımLı)
YENGEÇ BURCUNUN ÖZELLİKLERİ BENİM BURCUM KEŞKE YENGEÇ BURCU OLMASAYDIM Icon_minitimeÇarş. Haz. 23, 2010 7:03 pm tarafından matraq.xD

» içecek şişelernden sanat..
YENGEÇ BURCUNUN ÖZELLİKLERİ BENİM BURCUM KEŞKE YENGEÇ BURCU OLMASAYDIM Icon_minitimeÇarş. Haz. 23, 2010 6:58 pm tarafından matraq.xD

» yumuRta kabukLaRına bakıNn süpeRr bnce ;)
YENGEÇ BURCUNUN ÖZELLİKLERİ BENİM BURCUM KEŞKE YENGEÇ BURCU OLMASAYDIM Icon_minitimeÇarş. Haz. 23, 2010 6:57 pm tarafından matraq.xD

En iyi yollayıcılar
muzur_kedi
YENGEÇ BURCUNUN ÖZELLİKLERİ BENİM BURCUM KEŞKE YENGEÇ BURCU OLMASAYDIM Vote_lcapYENGEÇ BURCUNUN ÖZELLİKLERİ BENİM BURCUM KEŞKE YENGEÇ BURCU OLMASAYDIM Voting_barYENGEÇ BURCUNUN ÖZELLİKLERİ BENİM BURCUM KEŞKE YENGEÇ BURCU OLMASAYDIM Vote_rcap 
AdminCem
YENGEÇ BURCUNUN ÖZELLİKLERİ BENİM BURCUM KEŞKE YENGEÇ BURCU OLMASAYDIM Vote_lcapYENGEÇ BURCUNUN ÖZELLİKLERİ BENİM BURCUM KEŞKE YENGEÇ BURCU OLMASAYDIM Voting_barYENGEÇ BURCUNUN ÖZELLİKLERİ BENİM BURCUM KEŞKE YENGEÇ BURCU OLMASAYDIM Vote_rcap 
*ßOnNy--girL*
ßüshRa
ßaTeRiST DeN!Ss
saphira_smge
Angelic Girl
PeSiMiST_SaGoPa_KaJMeR
baqtery
JeLibon
Program İndir
Spor Haberleri
Anket
Yeni Tema Ve Arkaplanımız Nasıl???
Süper Ötesi
YENGEÇ BURCUNUN ÖZELLİKLERİ BENİM BURCUM KEŞKE YENGEÇ BURCU OLMASAYDIM Vote_lcap67%YENGEÇ BURCUNUN ÖZELLİKLERİ BENİM BURCUM KEŞKE YENGEÇ BURCU OLMASAYDIM Vote_rcap
 67% [ 2 ]
Öğğ İğrenç
YENGEÇ BURCUNUN ÖZELLİKLERİ BENİM BURCUM KEŞKE YENGEÇ BURCU OLMASAYDIM Vote_lcap0%YENGEÇ BURCUNUN ÖZELLİKLERİ BENİM BURCUM KEŞKE YENGEÇ BURCU OLMASAYDIM Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Ne İyi Ne Kötü Fifty Fifty
YENGEÇ BURCUNUN ÖZELLİKLERİ BENİM BURCUM KEŞKE YENGEÇ BURCU OLMASAYDIM Vote_lcap33%YENGEÇ BURCUNUN ÖZELLİKLERİ BENİM BURCUM KEŞKE YENGEÇ BURCU OLMASAYDIM Vote_rcap
 33% [ 1 ]
Toplam Oylar : 3
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Adminle İletişim
Destekleyenler
free forum
Sitemizi Destekle
https://forumsaphira.yetkin-forum.com/tell_friend.forum?f
Facebook Ekle
Cem Agirgez

Kartınızı Oluşturun
Istatistikler
Toplam 155 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: ilkerarslan

Kullanıcılarımız toplam 9233 mesaj attılar bunda 2162 konu

YENGEÇ BURCUNUN ÖZELLİKLERİ BENİM BURCUM KEŞKE YENGEÇ BURCU OLMASAYDIM

YazarMesaj
Marshall
Destekleyen Üye
Destekleyen Üye
Marshall

Erkek Mesaj Sayısı : 154
Ruh Halim : YENGEÇ BURCUNUN ÖZELLİKLERİ BENİM BURCUM KEŞKE YENGEÇ BURCU OLMASAYDIM Mutsuz10

Başarı:
YENGEÇ BURCUNUN ÖZELLİKLERİ BENİM BURCUM KEŞKE YENGEÇ BURCU OLMASAYDIM Left_bar_bleue450/1000YENGEÇ BURCUNUN ÖZELLİKLERİ BENİM BURCUM KEŞKE YENGEÇ BURCU OLMASAYDIM Empty_bar_bleue  (450/1000)
Rep Puanı:
YENGEÇ BURCUNUN ÖZELLİKLERİ BENİM BURCUM KEŞKE YENGEÇ BURCU OLMASAYDIM Left_bar_bleue73/1500YENGEÇ BURCUNUN ÖZELLİKLERİ BENİM BURCUM KEŞKE YENGEÇ BURCU OLMASAYDIM Empty_bar_bleue  (73/1500)

YENGEÇ BURCUNUN ÖZELLİKLERİ BENİM BURCUM KEŞKE YENGEÇ BURCU OLMASAYDIM Empty
MesajKonu: YENGEÇ BURCUNUN ÖZELLİKLERİ BENİM BURCUM KEŞKE YENGEÇ BURCU OLMASAYDIM   YENGEÇ BURCUNUN ÖZELLİKLERİ BENİM BURCUM KEŞKE YENGEÇ BURCU OLMASAYDIM Icon_minitimeC.tesi Ağus. 09, 2008 5:40 pm

Yengeç'in gelip geçici huylari Ay'a göre ayarlanmistir. Yengeç yükselen alçalan tüm dalgalanmalara karsin, hep ayni insan olarak kalir. Ona ilk kez, çilginca kahkahalar atarken rastlayabilirsiniz.

O'nun bu gülüsü kaçamayacaginiz kadar bulasicidir. Dikkat çekmeye çalismazlar. Yengeç'lerde anlasilmaz bir göze çarpma yetenegi vardir.

Karamsarlik hiç yakasini birakmaz her zaman güzelim tatli hayalleri bozmak için tetiktedir.

Yengeç'in gözyaslari hiçbir zaman timsahin gözyaslarina benzemez. O'nun hassas kalbi derin irmaklarindan tasar. Sert bir bakisinizla veya sesinizin hirçin tonuyla o'nun hassas duygularini yaralayabilirsiniz.

Acimasizlik gözlerinin yaslarla dolmasina, ya da tümüyle içine kapanmasina neden olabilir. Kirildigi zaman bunu anlamaniz kolay olmaz, çünkü sitemli bir sessizlige bürünür ve duygularini yansitmaya yanasmaz.

Iki esas Yengeç tipi vardir. Birinci tip güzel yuvarlak yüzlü, yumusak cildi, genis gülümseyen bir agzi, yuvarlak gözleri ve bebek yüzlü bir görünüsü vardir. Kusursuz bir ay imaji.

Ikinci tipe daha *** rastlanir.Yüzde sasmaz "Yengeç görünüsü" hemen dikkati çeker. Oldukça büyük kafatasi, asagi dogru sarkan kaslar, çikik elmacik kemikleri göreceksiniz. Göze çarpan bir alt çene vardir.

Tüm Ay insanlarinin çok anlamli yüzleri vardir. Bir konusma sirasinda yüzlerinde binlerce ruh hali oynasir. Yengeç geçmise saygi duyar ve iliklerine kadar bir vatanseverdir.

Yengeç, ayni zamanda bir sir küpüdür. Insanlar otomatik olarak onlara sirlarini açarlar. Yengeçler'in sefkati derindir ve büyük ölçüde sezgiye dayanir. Aklina koydugu zaman, ondan gizlenebilecek hiçbir sir yoktur. Yalnizca bilgi toplar, düsünür ve düsüncelerini yansitir.

Yengeç duygularini ayna gibi yansitsa da, elde edebilecegi birsey ugruna savasmadan ondan vazgeçmez.

Sira cömertligi gelince de, Yengeçler ayni sekilde davranirlar. Yengeç'in yüregi o kadar yumusaktir ki, baskasinin yokluk çekmesine dayanamaz. Gerçekten üzülür ve yardim etmek ister.

Kadin ve erkek Yengeç evlerine çok baglidir. Yengeç burcundan bir kisi "benim" diyebilecegi bir ocagi olmadikça asla mutlu olmaz. Uzun bir yolculuktan eve döndügünüzde Yengeç'in yüzündeki ifadeye bakin. Mutluluktan uçuyor olacaktir.

Bir kenarda ne kadar parasi olursa olsun bir Yengeç kendini asla emniyette hissetmeyecektir. Ne kadar sevilirse sevilsin daha fazlasini isteyecektir.

Yengeç'in duygulari vücutlarindan daha güçlü olabilir. Üzüntü ve korku onu hasta eder, nese iyilestirir.

Vücutlarinin en hassas bölgesi, dizler, böbrekler, idrar kesesi ve deridir. Bas ve yüz, mide ve sindirim sistemi de hassas bölgelerdir.

Pekçok Yengeç insani çiçek yetistirmekte ustadir.

Yengeç'lere göre nedense yiyecek, güvenligi simgeler. Gerçekten yesin ya da yemesin, kiler yiyecekle dolup tastigi zaman, Yengeç kendini daha çok güvende hisseder. Yengeç için yiyecek israfi büyük bir suçtur.

Her iki cinste de büyük bir annelik iç güdüsü vardir.

Yengeç'in hassas yapisi sert bir kabukla örtülmüstür ve firtinali denizlerden sakinacak kadar akillidir.

Her Yengeç'te bir parçacik ay çilginligi vardir. Bazen uzaklardaki bu bahçenin anisi onu kahkahalarla güldürür. Arada sirada üzüntüyle aglamasina da neden olur.
http://www.yovyov.net
Marshall
Destekleyen Üye
Destekleyen Üye
Marshall

Ruh Halim : YENGEÇ BURCUNUN ÖZELLİKLERİ BENİM BURCUM KEŞKE YENGEÇ BURCU OLMASAYDIM Mutsuz10

Başarı:
YENGEÇ BURCUNUN ÖZELLİKLERİ BENİM BURCUM KEŞKE YENGEÇ BURCU OLMASAYDIM Left_bar_bleue450/1000YENGEÇ BURCUNUN ÖZELLİKLERİ BENİM BURCUM KEŞKE YENGEÇ BURCU OLMASAYDIM Empty_bar_bleue  (450/1000)
Rep Puanı:
YENGEÇ BURCUNUN ÖZELLİKLERİ BENİM BURCUM KEŞKE YENGEÇ BURCU OLMASAYDIM Left_bar_bleue73/1500YENGEÇ BURCUNUN ÖZELLİKLERİ BENİM BURCUM KEŞKE YENGEÇ BURCU OLMASAYDIM Empty_bar_bleue  (73/1500)

MesajKonu: Geri: YENGEÇ BURCUNUN ÖZELLİKLERİ BENİM BURCUM KEŞKE YENGEÇ BURCU OLMASAYDIM   YENGEÇ BURCUNUN ÖZELLİKLERİ BENİM BURCUM KEŞKE YENGEÇ BURCU OLMASAYDIM Icon_minitimeC.tesi Ağus. 09, 2008 5:40 pm

biraz çelişkili bir yapıdasınız, gülmeyi seversiniz, mizah duygunuz güçlü, arkadaş canlısı, sempatik, yardımsever bir yoldaşsınız. Sizi yüzeysel olarak tanıyan biri, zaman zaman melankolik bir ruh haliyle acı çektiğinizi düşünebilir. “Gökyüzüne sevinçle haykıran veya ölümüne üzülen” biri olduğunuz doğrudur.
Bu özelliğinizi, Ay’ın gizemli bir burcunda doğmanıza borçlusunuz.
Yengeç, insanlığın doğuşunun burcu sayılır ve yaşamla ölümün sırlarını kendinde birleştirir.
Astrolojiden biraz anlayan biri, sorunlarınızı rahatsız edilmeden çözmek için günden güne kendinizi toplumdan soyutlamanıza hayret eder.
Tüm Zodyak’taki hemen hemen en gizemli burç Yengeçtir. Kimsede bu kadar karşıtlık bir arada bulunmaz: Sevinç ve acı, iyilik ve kötülük, melankoli ve taşkınlık. Yengeç, kendini bulamamış biriyse, kapalı duygularını sevgiyle karıştırır. Kendisine yöneltilen her düşünceyi tartışmasız kabullenir, kısa zaman sonra bu kendisinin mi, yoksa başkasının fikrimi bilemez. Az itiraz etmeye çalışır ve taraf olmamak için kendini herkesten uzak tutar. Bu yönüyle kötü bir yoldaştır. Çizilen bu portre aslında onun çok kısmi bir gölgesidir.
Yengeç, Zodyak’ın dördüncü burcudur ve Ay tarafından yönetilir. Bu nedenle su gurubundan sayılır. Bu onun, hayat dolu bu maddeyle olan ilişkisini çok iyi açıklar.
Bu burcun üreme organları üzerindeki hükümdarlığı yüzünden Yengeç, genelde her şeyi beslemek, büyütmek ve korumak isteyen en insancıl burç olarak tanınır.
Yengecin korumacılığının her şeyden önde gelmesi böyle açıklanabilir. Bunun yanı sıra en büyük özelliği, ruhsal olarak kendisiyle barışık olmasıdır. Bunu kazanmak, korumak ve kimsenin yıkmasına izin vermemek için her şeyini ortaya koyar. Bir soruna ancak kendi varlığını tehdit edecek ve hareketlerini kısıtlayacak hale geldiğinde el atar. Ama hemen öne atılmaz, tersine burcunun hayvanı gibi önce birkaç adım geriye gider, taktikler geliştirir, gözüne kestirir ve sonunda işini bitirmek için şimşek gibi üstüne atılır. Beklenmeyen bir durumdan sakınmak için tüm anlayış ve dikkatini ona yöneltir.
Bu arada, çabalarının kendi yerini sağlamlaştırmak amacına yönelik olup olmadığını -her ne kadar Yengecin hırslı olduğu söylenemese de- düşünülebilir.
Verdiği sözler yardıma hazırlığı, Yengecin duygusallığıyla oldukça ilgilidir. Paranın sokaktan bulunmadığını kabul etse bile, kendisine bir şeyler ifade eden insanlar ve ailesi için her şeyini feda etmeye daima istekli ve hazırdır. Diğer insanların sıkıntıları sizi üzer, ama olaya müdahale etmeden önce başka birinden yardım gelip gelmediğini ve yardımın türünü öğrenmeyi beklersiniz. Eğer bu yardım görünmezse, son dakika “kurtarıcı”sı olarak ortaya çıkar ve yardımlarınızı sunarsınız.
Hep pasif olan ve her şeyin sonunu bekleyen bir yapıya sahip olan Yengecin, iş dünyasında hırslı olduğu söylenemez. Bozuk parayı bile doyum sağlayıcı bir şey olarak görmek, güvenlik ihtiyacından kaynaklanır.
Yengecin nadiren yaptığı dikkat çekici bir hareket insanı şaşırtır, o kendini arka planda tutarak sessiz ve derinden çalışır. Yapısından dolayı Yengeç bir şeye ulaşmak için geceyi beklemez. Ama verdiği kararlar önceden sezilmez. Önceden çok iyi hesapladığı caydırıcı hareketlerin fikrini değiştirmesine izin vermez. Bütün Yengeçler özel yaşamlarında olduğu kadar, mesleki yaşamlarında da çok kaygılıdırlar. Biraz daha soğukkanlılık, yararlarına olurdu, çünkü bilindiği gibi yeni pişen yemek, soğumadan yenmez.
Yengecin değişken ruh hali, bir saatin dakikliği gibi düşünülebilir, çünkü her etapta Ay’ın etkisi altındadır.
Diğer yandan Yengeçler, kendilerini koruyan kurallarla, kendilerinin veya başkalarının deneyimlerinden seve seve faydalanırlar. Bunun yanı sıra duygusal bir varlık olduklarından duygularının kendilerini yönetmesine izin verirler. Örneğin, ilk karşılaşmada olumlu izlenim edindikleri insanlar hakkında kararlarını nadiren tekrar gözden geçirmek zorunda kalırlar. Duyguları çok kolay yaralanır. Yanlış bir kelime ile derinden sarsılır ve yuvalarına çekilirler. Haklı eleştirileri bile çok zor kaldırabilirler. Ona, dünyanın gerçeklerle çok az ya da hiç ilgisi olmayan resmini çizen güçlü fantezileri, onu hüzünlü iç dünyasının derinliklerine iter.
Sık sık, kendine güvenli bir sığınak kabul ettiği geçmişe döner. Aile anlayışının kökleri de burada yatar. Yengeç erkeği de kadını da çok evcimendir. Ailelerini her şeyden çok sever ve kendilerini bunun için feda ederler. Diğer yandan Yengeç, parlak mizah anlayışı ile toplumda hemen fark edilen biridir. Her şeyden önce, gösterişli konuşmasıyla dinleyicileri etrafına toplar. Genelde ilgi odağı olmayı sever ve hayran olunmasa da kendisine saygı gösterilmesini ister. Bu ihtiyaç bütün hareketlerinin gerçek nedenidir.
Bir aşık olarak Yengeç,-kim tersini bekleyebilirdi?- duygulu, arzulu ve oldukça tutkuludur. Her eşte ideal hayat arkadaşını arar, ama tabii ki hayal kırıklıklarından kurtulamaz ve bunları daha sonra güçlükle unutabilir. Bu nedenle, kusursuz eş arayışından vazgeçmelidir. Kendinden emin hareketlerinize rağmen aslında kolay yaralanan bir insansınız.
Marshall
Destekleyen Üye
Destekleyen Üye
Marshall

Başarı:
Rep Puanı:

MesajKonu: Geri: YENGEÇ BURCUNUN ÖZELLİKLERİ BENİM BURCUM KEŞKE YENGEÇ BURCU OLMASAYDIM   YENGEÇ BURCUNUN ÖZELLİKLERİ BENİM BURCUM KEŞKE YENGEÇ BURCU OLMASAYDIM Icon_minitimeC.tesi Ağus. 09, 2008 5:45 pm

Duygusal, hassas, yumuşak, nazik, önsezili, savunmasız, anlayışlı, anaç, koruyucu, besleyen, ilgili, çekingen, milliyetçi, geçmişe bağlı, güvensiz, alıngan, değişken ruh hali, bağımlı, içe kapalı, ürkek, kuşkucu, kuruntulu, endişeli.

Yengeç burcu su elementi ve öncü niteliktir. Su elementi duygusallık ve sezme yeteneği verir. Yoğun bir şefkat ve merhamet duygusuna sahiptir. Derin iç dünyası yüzünden hayatın iniş çıkışlarından pek çok insandan daha fazla etkilenir; sevinci de, acıyı da yoğun olarak hissettiğinden herhangi bir kişiden daha fazla acı çekebilir. Öncü nitelik ise onu harekete geçmeye zorlar. Yumuşak görüntüsüne rağmen öncü grubun tüm özelliklerini aynı güçle taşır. Öncü burçlar arasında hırslarını en kurnaz şekilde dile getirendir.

Yengeç burcunun yöneticisi gök cisimlerinin içinde en hızlı hareket edenlerden biri olan Ay'dır. Yengeçler Ay’ın hareketlerinden, yeniay ve dolunaylardan çok etkilenirler. Ay’ın enerjisi nasıl denizlerde gel-gitlere sebep oluyorsa, Yengeç'in duygularının da sık sık değişmesine neden olur. Yengeç insanı karmaşık bir yapıya sahiptir ve hızla değişen ruh haliyle onu anlamak hiç de kolay değildir. Keyfi yerinde olduğu zaman hayat dolu ve neşeliyken birdenbire somurtkan ve hırçın olabilir. Kafasına bir şey taktığı zaman melankolikleşir, içe döner ve herkesten uzak durur.

Yengeç insanını ancak sevgiyle yönetebilirsiniz. Zorla bir şey yaptırmaya kalkarsanız tam tersini yapabilir. Çalışkan ve tedbirlidir. Para güvenlik demektir ve para kazanmasını da, elinde tutmasını da iyi bilir. Kazancının büyük miktarını biriktirir, asla müsrif değildir. Yengeç çok kuruntulu olduğu için gelecekten korkar, kendini ve ailesini her bakımdan güvence altına almaya çalışır. Yumuşak ve hassas yapısına rağmen sevdiklerini koruması gerektiği zaman çok cesur ve gözükara olabilir.

Sevdiklerine çok bağlıdır ama özellikle annesine çok düşküdür. Yengeç anneyi, vatan sevgisini, yuvaya düşkünlüğü temsil eder. Ailesine, evine ve çocuklarına çok bağlıdır. Yengeç kendisini anlayan ve evine bağlı bir eş ister. Biraz fazla koruyucu olmakla birlikte çok iyi ebeveyn olur. En huzurlu olduğu yer evidir; aynı bir yengeç gibi evi onun kalesidir. Sıcak, güvenli ve sevgi dolu aile ortamında çok mutlu olur.

Geçmiş onun için çok önemlidir, bir türlü geçmişten kopamaz; sonsuza dek köklerine bağlı kalabilir. Yengeç insanı yapılan iyiliği de, kötülüğü de hiçbir zaman unutmaz. Fırsat bulunca karşılık verir. Oldukça alıngandır, eleştirilmeye hiç gelemez ve çok çabuk küser. Hafızası çok kuvvetlidir. Bir şeye kırıldığı zaman karşısındakine hiç belli etmeden bu kırgınlığı senelerce içinde taşıyabilir. Aynı zamanda çok kıskanç olabilir.

Yengeç insanı aşırı duygusal, aşırı hassas ve çekingendir. Sert kabuğunun altında derin duygularını saklamaya çalışır. İkizler nasıl dünyaya düşünceleri ile bağlı ise, Yengeç de duyguları ile bağlıdır. Nazik, sevgi dolu ve koruyucudur. Kırıldığı, rahatsız edilmek ya da duygularından söz etmek istemediği zaman aynı bir Yengeç gibi kabuğuna saklanır. İyi niyetli, düşünceli davranışlar onu çok etkiler ve eleştirilmekten, alay edilmekten çok korkar. Sadakat ve bağlılığından dolayı bazı koşullara gereğinden çok daha uzun bir süre katlanabilir.

Duyarlılığı yanlızca insanlara karşı değildir. Algılama üstünlüğü onu tüm çevresinden kolay etkilenen biri durumuna getirir. Yakın çevresinin ne istediğini onlar söylemeden sezebilir. Çoğu zaman her şeyi büyüttüğü ve dertlerini içine attığı için sindirim sistemi kolaylıkla bozulabilir. Yeri gelince hayır demeyi, çekingenliğini ve aşırı duygusallığını kontrol etmeyi öğrenmelidir.

Yengeç insanı, su ve sıvıyla ilgili konularda başarı gösterir. Denizcilik, balıkçılık ona göredir. Ayrıca çok merhametli olduğundan doktorluk ve hemşirelikte başarılı olabilir. Yengeç mideyi temsil ettiği için bu burçtan iyi ahçılar çıkar. Paraya önem verdiği için de finans sektöründe ve ticarette başarılı olabilir.
Marshall
Destekleyen Üye
Destekleyen Üye
Marshall

Başarı:
Rep Puanı:

MesajKonu: Geri: YENGEÇ BURCUNUN ÖZELLİKLERİ BENİM BURCUM KEŞKE YENGEÇ BURCU OLMASAYDIM   YENGEÇ BURCUNUN ÖZELLİKLERİ BENİM BURCUM KEŞKE YENGEÇ BURCU OLMASAYDIM Icon_minitimeC.tesi Ağus. 09, 2008 6:10 pm

Yengeç burcu erkeği
Yengeç erkeği mükemmel bir partnerdir. ilgilenilmeyi ve hayatın problemlerinden korunmuş olmayı çok sever. Bebeklik döneminden itibaren Yengeç tiplerinin hayatını etkileyen en önemli faktörün genellikle anne olduğu görülür. Bir çok yengeç erkeğin, çok güçlü olan, ya da yetişkin bir erkek olduklarında bile annelik yapma konusunda ısrarlı olan anneleri vardır. Annenizle ilişkinizin bir zamanlar zor olup olmadığını hesaba katmadan kendinizi yargılamayın.

Ayrıca, güvensizliğe sebep olabilecek o anne etkisinin duygusal ilişkilerinizi yaralamasına izin vermemeye çalışın. Bir Yengeç Erkeğiïnin ikili ilişkilere atılmadan önce ``Anne Problemlerini'' çözmesinde yarar var. Tıpkı Yengeç Kızları gibi Yengeç erkeklerinin de annelik içgüdülerine benzeyen bir tarafları vardır. Çünkü, Yengeç Burcu dişi enerjiye sahip su grubundan bir burç olduğu gibi aynı zamanda Ayïın dönemlerinden de etkilenir. Zodyakın en tutkulu ve de güçlü tipi olmasanız bile sevdiğiniz kişiye duygularınızı duygularınızı en ince seviyede ve yoğun biçimde aktarabilirsiniz. Yeter ki, içinde yaşadığınız yuva güvenli olsun. Ya da siz kendinizi güven içinde hissedin...

BİRAZ HUYSUZ, BİRAZ ALINGAN

Kişiliğinizin huysuz, alıngan ve aşırı olan yönlerini kontrol altına almayı başarabilirseniz, aşk hayatınız mükemmele yakın seviyelere ulaşabilir. Yoksa, sevdiğinizin üzerinde bıktırıcı ve sıkıntı yaratıcı bir etkisi olacaktır ki, bu da ilişkinizi olumsuz yönde etkileyecek demektir. Tipik Yengeç, mükemmel bir koca ve babadır. İlgili, iyi kalpli, merhametli ve sorumluluk duygusu gelişmiş tiplerdir. İyi bir kariyer ve dengeli bir aile yaşantısını birlikte oluşturmayı başarabilecek bir potansiyele sahiptir. Kısaca burçlar kuşağının ``aile babası'' tanımına en fazla uygun tipleri olduğu söylenebilir. Tabii bu arada duygusal ihtiyaçlarınızın gerçekleştirilmesi konusunda çok istekli olmanız iyi bir şey fakat, bencil tarafınızı törpülemeniz gerekiyor. Sevdiğinizin ihtiyaçlarını düşünmeyi öğrenmelisiniz. Yengeç Erkeklerïi genellikle kendilerine pek de uygun olmayan eşler seçerler.

Ya çok zor bir kadından hoşlanır, ya da kendisini yaralayacağını bildiği halde peşinden koşmaya devam eder. Ayïın dönemleri gibi Yengeçlerïin de duygusal dönemlere ihtiyacı varmış gibidir. Dalgalanan duygularla birlikte heyecanlarını kendi içinde yaşamayı sever. Ayïın karanlık dönemleri gibi zaman zaman kabuğuna çekilir. Fakat, sürekli aynı halde kalmaktan da hoşlanmaz. Tabii bu arada kendinizle ilişkiye girmeyi öğrenmeniz gerekiyor. Duygularınızı tahlil etmeye çalışmalı, kendinizle barışmanın yollarını bulmalısınız. Bunun için hissetiklerinizi kendinize itiraf ederek başlıyabilirsiniz.

Bu arada hayattan neler beklediğinizi de belirlemenizde yarar var. O zaman duygusal açlığınızı mümkün olan en iyi şekilde, tatmin etmenin yollarını bulabilirsiniz. Yengeç tipleri bir Boğa gibi olmasa bile rahatsız olmak istemezler. Hatta bunun fikrine bile katlanamazlar. Ve onlar için en rahat olacakları yer, evleridir. Belki müthiş bir konfor, kocaman bir ev beklentileri yoktur ama (Boğalarïda vardır.) mutlaka tek odalı olsa bile kimsenin rahatsız etmeyeceği bir evleri olmalıdır

YENGEÇ BURCUNUN ÖZELLİKLERİ BENİM BURCUM KEŞKE YENGEÇ BURCU OLMASAYDIM
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-