Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
Forum İstatistik
Forum Saphira'ya Hoşgeldin; Misafir
Senin Toplam 0 Mesajın Var.
Perş. Ocak 01, 1970 Tarihinden Beri Bizimlesin
Son Ziyaretiniz: Perş. Ocak 01, 1970
Son Üyemiz : https://forumsaphira.yetkin-forum.com/u157

5829 Gündür yayındayız
2162 Konumuz var
9233 Mesaj gönderildi
Senden İyi Olmasın 155 Kullanıcımız Var
Saat Kaç?
En son konular
» kısacaa ßhenn :)
Hayko Cepkin Röportajı Icon_minitimeCuma Ara. 31, 2010 4:52 pm tarafından ilkerarslan

» Yine Yeniden Saphira' 10
Hayko Cepkin Röportajı Icon_minitimeÇarş. Ekim 06, 2010 1:26 pm tarafından AdminCem

» herkese selamlar .)
Hayko Cepkin Röportajı Icon_minitimeÇarş. Ekim 06, 2010 12:50 am tarafından AdminCem

» evet ben yeniyim (:
Hayko Cepkin Röportajı Icon_minitimeÇarş. Ekim 06, 2010 12:50 am tarafından AdminCem

» - ******ün Hayatı Anıları ****** resimleri yazıları -
Hayko Cepkin Röportajı Icon_minitimeÇarş. Eyl. 29, 2010 4:02 pm tarafından rtnrtn

» EmRe ayDıN fotoLaRı 2...
Hayko Cepkin Röportajı Icon_minitimeÇarş. Haz. 23, 2010 7:05 pm tarafından matraq.xD

» kaLan sağLaR seNin oLsuN..(RESİMLİ)
Hayko Cepkin Röportajı Icon_minitimeÇarş. Haz. 23, 2010 7:03 pm tarafından matraq.xD

» Bu keZ anLadım ( resımLı)
Hayko Cepkin Röportajı Icon_minitimeÇarş. Haz. 23, 2010 7:03 pm tarafından matraq.xD

» içecek şişelernden sanat..
Hayko Cepkin Röportajı Icon_minitimeÇarş. Haz. 23, 2010 6:58 pm tarafından matraq.xD

» yumuRta kabukLaRına bakıNn süpeRr bnce ;)
Hayko Cepkin Röportajı Icon_minitimeÇarş. Haz. 23, 2010 6:57 pm tarafından matraq.xD

En iyi yollayıcılar
muzur_kedi
Hayko Cepkin Röportajı Vote_lcapHayko Cepkin Röportajı Voting_barHayko Cepkin Röportajı Vote_rcap 
AdminCem
Hayko Cepkin Röportajı Vote_lcapHayko Cepkin Röportajı Voting_barHayko Cepkin Röportajı Vote_rcap 
*ßOnNy--girL*
ßüshRa
ßaTeRiST DeN!Ss
saphira_smge
Angelic Girl
PeSiMiST_SaGoPa_KaJMeR
baqtery
JeLibon
Program İndir
Spor Haberleri
Anket
Yeni Tema Ve Arkaplanımız Nasıl???
Süper Ötesi
Hayko Cepkin Röportajı Vote_lcap67%Hayko Cepkin Röportajı Vote_rcap
 67% [ 2 ]
Öğğ İğrenç
Hayko Cepkin Röportajı Vote_lcap0%Hayko Cepkin Röportajı Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Ne İyi Ne Kötü Fifty Fifty
Hayko Cepkin Röportajı Vote_lcap33%Hayko Cepkin Röportajı Vote_rcap
 33% [ 1 ]
Toplam Oylar : 3
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Adminle İletişim
Destekleyenler
free forum
Sitemizi Destekle
https://forumsaphira.yetkin-forum.com/tell_friend.forum?f
Facebook Ekle
Cem Agirgez

Kartınızı Oluşturun
Istatistikler
Toplam 155 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: ilkerarslan

Kullanıcılarımız toplam 9233 mesaj attılar bunda 2162 konu

Hayko Cepkin Röportajı

4 posters
YazarMesaj
AdminCem
Site Kurucusu
Site Kurucusu
AdminCem

Erkek Mesaj Sayısı : 1554
Ruh Halim : Hayko Cepkin Röportajı Manyak10

Başarı:
Hayko Cepkin Röportajı Left_bar_bleue1000/1000Hayko Cepkin Röportajı Empty_bar_bleue  (1000/1000)
Rep Puanı:
Hayko Cepkin Röportajı Left_bar_bleue944/1500Hayko Cepkin Röportajı Empty_bar_bleue  (944/1500)

Hayko Cepkin Röportajı Empty
MesajKonu: Hayko Cepkin Röportajı   Hayko Cepkin Röportajı Icon_minitimeC.tesi Mayıs 31, 2008 1:01 pm

Hangibar.com olarak yaklaşık bir aydır görüşüyorduk Sinan Bey’le ve Suat Bey’le. Kendileri Hayko Cepkin’in menajerleri. İkisi de çok iyi ve gerçekten çalışkan insanlar. İşlerini çok iyi yapıyorlar. Anlaştık, mekanımızı ayarladık; Ankara’nın en gözde mekanlarından Overall. Savaş Bey de, Overall’un ortaklarından, çok ilgilendi projeyle. Overall’un da birinci yılıydı zaten 15 Aralık. Hangibar.com, Overall, Hayko Cepkin. Tripotun üç ayağı da sağlamdı. Dolayısıyla artık her şey hazırdı. Şimdi 15 Aralık sabahını beklemek gerekecekti Hayko Cepkin ve arkadaşlarıyla tanışmak, onları en iyi şekilde ağırlamak için.

15 Aralık sabahı, Bilal’le AŞTİ’ye gittik. Sabah dediğim gerçek anlamıyla sabah. Saat 5.30’da kalktım ben, Bilal hiç uyumadı. Bilal, iki gün boyunca bizi Ankara’nın bir ucundan bir ucuna, hiçbir saat sınırlaması olmaksızın götüren arkadaşımız. Overall’da çalışıyor. Overall’un minibüsünü kullandı bizim için. Ama erken gitmişiz AŞTİ’ye. Biz sabah 6’da ordaydık. Ama başka kimse yoktu: Ben, Bilal, inler, cinler. Tabi bi kaç da AŞTİ çalışanı. Gelip giden iki üç otobüs. Napalım da zaman geçirelim derken, top oynayan inler-cinler bize maç teklif etti. E haliyle yenildik. Ama bilerek, ne olur ne olmaz:)

Saat 7’de geldi otobüs. Sinan Bey indi önce, ardından Onur Şengül, Hayko Cepkin, Umut Töre ve Murat Cem Ergül. Hepsi süper sıcakkanlı adamlar. “Davul”da Murat; her an gülen yüzüyle etrafına neşe saçıyor. “Bas”ta Onur, Ankara üzerine yaptığı esprilerine otobüsten iner inmez başladı: “Ankara’nın Dikmeni, bi daha gelirsem …”den tutun da Vizontele’de Cem Yılmaz’ın kullandığı repliklere kadar. Sonra bütün gün süren espriler tabi. Ama çoğu güzeldi hakkını yememek lazım “Gitar”da Umut da güne güzel başladı. Espriler, anılar, kahkahalar… Hele konser sonrası birisi yanına gelip “abi iyi hoş da, niye playback yaptın?” diye sorunca en az bir aylık daha malzeme topladı. Yani diyeceğim o ki o da super bir adammış. Umarım hep böyle olurlar.

Ve Hayko Cepkin… Hayko Cepkin’i anlatmakla olmaz. Herkesin tanıması lazım bu adamı. Yani ben anlatırım da ne kadarını anlatabilirim ki? Yok Türkçem yeter de, Türkçe yetmez. Çok kelime lazım, zira kifayetsiz kalırlar. Sabah Otobüs’ten indi, bütün gece otobüste de sohbet ettiği belli olacak bir şekilde muavine teşekkür etti. Sonra bizimle sıcak bir şekilde selamlaştı. O da hemen Onur, Murat ve Umut gibi başladı şakalaşmaya. Yani adam sokakta bizden birisi. Farklı olduğunu hissediyorsun ister istemez ama o hissettirmemeye çalışıyor.

Birinci izlenim: Adamın bi tarafı kalkmamış.

Sonra dinlenmeye gittiler Mülkiyeliler Oteli’ne. Orada çalışan arkadaşlara da teşekkür etmeden geçemeyeceğim. Odalara eşyaları bıraktık, kahvaltı yaptık ve ekip, odalarında dinlenmeye çekildi.

Saat 13.00’de Elif ve Eren’de geldiler. Hayko Cepkin, Sinan, Elif, Eren ve Ben, yine Bilal’in kaptanlığında Radyo Bilkent’te gittik. Radyo Bilkent’te arkadaşlar bizi kapıda karşıladılar. Radyo’ya çıktık, çok sıcak bir ortam. Biraz oturup sohbet ettik, kahvelerimizi içtik ve Hayko Cepkin söyleşi için stüdyoya girdi. Çok güzel bir söyleşi oldu. Sorular da çok güzeldi, cevaplar da. Hayko Cepkin aralarda yine espriler yapıyor, sorulara çok net cevaplar veriyordu.

Ve ikinci izlenim: Adamın bir tarzı var ve bundan ödün vermiyor. Vermeyi de düşünmüyor. Dobra bir adam.

Oradan çıktık, Radyo Vizyon’a gittik. Orada zaten hep güzel karşılanıyoruz. Yine sıcak ve her zamanki gibi profesyonel bir ortam var. Biraz Sohbet’in ardından, Hayko yine söyleşiye girdi. Söyleşi biraz daha uzun sürdü bir öncekine oranla. Ayrıca oldukça da keyifli geçti. Sonra akşam görüşmek üzere ayrıldık Radyo Vizyon’dan.

Saat 17.00’yi biraz geçe mekana gittik. Sound check var. Mekanda bizi Hayko Cepkin Forumundan arkadaşlar bekliyordu. Hayko Cepkin, forumdaki arkadaşlarla sohbet etti, fotoğraf çekildi. Sahneyi hazırladık, sound check başladı. Önce Murat davulun ayarlarını yaptı, sonra Umut gitarı hazırladı, Onur bası ayarladı ve altyapının da hazırlanmasıyla Hayko çıktı sahneye. Bu sadece bir sound checkti ve ben daha o andaki performanstan bile çok etkilendim.

Üçüncü izlenim: Bu adamın sesi süper.

Sonra Grup Dem geldi sound check’e. Onlar da çok iyi. Çıktılar, sound checklerini yaptılar ve sahne alacakları zamanı beklemeye başladılar.

Biz bu arada yemek yiyorduk ekiple ve forumdan arkadaşlarla. Savaş Bey bize çok güzel bir yemek hazırlatmış. Yemekten sonra Otel’e geçti ekip ve konseri beklemeye koyuldu.

Saat 21.40 gibi DEM sahne aldı ilk olarak. Grup DEM her cumartesi Garage’da sahne alıyor. Gerçekten çok iyi bir performans sahnelediler. Hem de daha mekan dolmamıştı bile. Tam 2,5 saat sahnede kaldılar ve bana mısın demedi adamlar. Çok taktir ettim, Ankara Çilekeş, Deja-vu, Seksendört gibi gruplardan sonra yeni bir gruba daha gebe gibi.

Veee, işte Hayko Cepkin sahnede. Altında beyaz bir Reebok eşofman altı, beyaz bir Reebok ayakkabı, elinde mikrofonu; gövdesindeki “CROW “ dövmeleriyle seyircinin karşısında. Kollarını iki yana açmış onlara meydan okuyor. Belki de selamlıyor onları. Gözlerindeki, Radyo Bilkent’teki söyleşide dile getirdiği, “burayı yıkacağım” motivasyonunu görmemek imkansız.

Dördüncü İzlenim: Star ışığı denen şey bu adamdan çıkıyor!

“Yarası Saklı”yla başlıyor konser. Zaten albümün de ilk şarkısı “Yarası Saklı”. Ama burada biraz fark var. Albümdeki şarkıların çoğu için geçerli bu. Sahnede bu şarkılar bambaşka yorumlanıyor. Hayko Albümde çok sakin. Zaten Albümün adı da “Sakin Olmam Lazım” Sanırım komşular yüzünden. Ne alakası var demeyin. Yakında yaptığımız röportajı da koyacağız siteye, orada okursunuz. Albümde çok sakin Hayko, ama konserde bambaşka. Zaman zaman çok öfkeleniyor Hayko. Dünya’ya karşı bir öfke gibi geldi bana. Hayata karşı. Sana karşı. Bana karşı. Brutal Vokallerle dile getiriyor bu öfkesini. Sonra birden yüzünde bir hüzün görüyorsunuz. Sesine de yansıyor bu hüzün. Ardından Murat Başer’in milliyetteki yazısında da dile getirdiği o “iblis”i görüyorsunuz yüzünde. Kilise korosunun, operanın, klavyenin ve daha bir sürü şeyin beslediği müziğindeki evrensel dokular ruhunuzu sarıyor. Hayko ise o sırada sahnede “evrenle birleşiyor”. Eşsiz bir sahne şovuna tanık oluyorsunuz.

Beşinci izlenim: Uzun süredir böyle bir sahne performansı izlememiştim!

Bütün konser boyunca böyle Hayko Cepkin sahnede. Şarkılarındaki sözleri müthiş bir tiyatral performansla anlatıyor sahnede Hayko, Sinan Bey’in de gözlemlediği gibi “bazıları sadece bu gösteriyi izlemeye geliyor”. Seyirciyle kurduğu göz temasıyla onları da çekiyor yanına, ayrı bir yere götürüyor insanları. Bambaşka bir zamanda, bambaşka bir mekana oluyorsunuz.
Son izlenim: Hayko Cepkin, piyasadaki çoğu rock grubunun/şarkıcısının yanından bile geçemeyeceği müzikal bir altyapıyla çok sağlam geliyor.
https://forumsaphira.yetkin-forum.com
muzur_kedi
S.Mod
S.Mod
muzur_kedi

Kadın Mesaj Sayısı : 1759
Ruh Halim : Hayko Cepkin Röportajı Asik10

Başarı:
Hayko Cepkin Röportajı Left_bar_bleue900/1000Hayko Cepkin Röportajı Empty_bar_bleue  (900/1000)
Rep Puanı:
Hayko Cepkin Röportajı Left_bar_bleue510/1500Hayko Cepkin Röportajı Empty_bar_bleue  (510/1500)

MesajKonu: Geri: Hayko Cepkin Röportajı   Hayko Cepkin Röportajı Icon_minitimeC.tesi Mayıs 31, 2008 7:44 pm

Hürriyet - Kelebek RöpoRtajı

Hayko Cepkin Röportajı Hurriyet

Yeni albümünün piyasaya çıkması için gün sayan Hayko Cepkin, bu haftadan itibaren MTV Europe’da, Alternative Nation programında tüm Avrupa’ya adını duyuracak. İlk albümün üzerinden iki yıl geçtiğini ve artık kendini tamamen ifade edebileceğini söyleyen Hayko "Tanışma Bitti" diyor.

Bilmeyenler için hemen anlatmak gerek -ki okuyucularımız arasında sanmıyorum ki Hayko Cepkin'i bir kere dinlemeyen bir insan olsun- hikaye dünyanın gaz ve toz bulutu olduğu zamanlarda başlıyor. Her ailenin evladına yaptığı ilk numara olarak oğullarına bir org alıveriyorlar. Hem de Casio GT647 hit klavye. Dededen akordeon çalma tekniklerini de kapıp, tuşlu çalgı kullanmaya yatkın olduğunu görüyor. Ondan sonra kilise korosunda hammend ile tanışıyor Hayko. Sesi kendisini daha da etkiliyor. Eğitimini almaya karar veriyor, operaya giriyor, iki sene ancak devam edebiliyor.

Sonrasında ise Timur Selçuk, Akademi İstanbul Piyano dersleri derken kendisine küçük bir kayıt ortamı kuruyor, sırf öğrenmediği bir şey kalmasın diye. İlk albümü "Sakin Olmam Lazım"ı evinde sessiz sedasız kaydediyor. Sessiz sedasız diyorum, evindeki küçük odanın altında üstünde oturan insanlar brutal vokalleri kaldıramaz diye tın tın söylüyor şarkılarını. Bakıyorsunuz ki konserleri paldır küldür, öfkesi damarlarınıza işleyiveriyor.

Şimdilerde ise iki heyecan birden var bünyesinde. İlki 2 yıl aradan sonra çıkaracağı ikinci albümü "Tanışma Bitti", diğeri ise MTV Europe'da yayınlanan Alternative Nation programında tüm Avrupa'nın kendisini tanıyacak olması.

-Ünlü isimlerin albümlerinde ve konserlerinde adınız var. Ayrıca "Alt Geçit" isimli grubunuzla katıldığınız Roxy Müzik Günleri macerası...

Demir Demirkan ve Aylin Aslım'ın albüm projelerinde ve sonrasında sahne performanslarında onlarla birlikte çaldığım doğrudur. "Alt Geçit" beste grubuydu. Davulcumuz Burak Gürpınar'dı, daha Kurban albüm aşamasıydı, bir de hâlâ gitarları çalan Umut vardı grupta. Bize Upflex derlerdi; hani var ya böyle karın kası çalıştıran üçgen bir alet... 1996 yılında çok sert çalıyoruz diye kovulduk bardan. Onun dışında da hiç grupta çalmadım.

- Tek başınıza yolunuza devam ediyorsunuz ve açıkça görülüyor ki kontrolün elinizde olmasından hoşlanıyorsunuz...

Evet. Yapmak istediğim şeyler var. Mesela çok hayalperestim. Düşün; bir hayalim var ve içinde bir ova var. Sana ovayı anlatırım, senin kafanda başka bir ova canlanır ama hikayenin sonucu aynı ortak noktadadır. Aynısına çok yakınını düşünebilirsin belki ama aynısını algılayamazsın. Sana ne anlatırsam anlatayım, benim anlattığım gibi olmayacağı için acizlik gibi geldi. Bir prodüktöre derdini anlatmak ve istediğini alamamak, aynı şekilde eğitimsiz ve cahil olduğun için "Ya abi buraya böyle bir şey istiyorum ama adını bilmiyorum" demek acizlik! Böyle bir durumda kalmamak için kendimi eğittim. Artık bir şey istediğimde sonucu çat diye alıyorum. Kendimle kalmayı daha çok seviyorum. Benim istediğim gibi bas line'ları yazılsın, benim istediğim gibi gitar tonları çalınsın. Sonuçta benim bestelerim, benim sözlerim, benim hikayem, benim projem... Ben ne istediğimi daha iyi bilince paylaşma kısmı rahat oluyor.

- Yola çıkarken kaç besteniz hazırdı?

İlk albüm şarkıları dışında ikinci ve hatta üçüncü albümün materyalleri bile hazırdı elimde. İkinci albüme onlardan iki şarkı girdi. Onun dışındakiler 0 km. oldu. Kafam değişti çünkü. Kafamda bir hikaye oluşturdum ve hikayenin konusu da korku oldu. Dosyada duran hiçbir parça da buna uymuyordu. Temaya uygun çalmayı sevdiğim armoniler vardı. Diğer parçaları sildim. Mesela üçüncü albüm materyalleri yok elimde. Başka bir tema bulduğum zaman ona da yazmaya başlayacağım.

- Korku, stilinize çok uygun bir seçim olmuş...

Zaten müzikte neşe kültürüm yoktur. Genel olarak barok şeyler yazarım, klasik müzik dinler, Bach severim. Bu tema dikte sistemi ile birleşerek anlatmak istediklerimi daha rahat söyletme ve algılatma şansı tanıdı. "Artık uyanmalısın, çok garip bir dünya, uyan artık" demekle "uyan" demek arasında fark var. Gözlerin içine bakmak ve korku vermek daha anlaşılır geliyor. Yaptığım işe inanıyorum.

- Yeni albüm "Tanışma Bitti" ile biz ne zaman tanışacağız?

Yeni albüm nisan sonu ya da gecikirse Mayıs'ın 10'una kadar çıkmış olur. Aksilikler ve konserler oluyor. Bir günün kaybı demek 1-2 parçanın mix’inin gecikmesi demek. Albümün prodüktörü de benim. Bahsettiğimiz "bencillik" işte... İlk albümde eksik olan canlı davul ve adam gibi vokal sorununu artık stüdyoda aştık. İkinci albümde belki o tırnaklar daha da uzayacak ve daha derin tırmalayacağım. Belki ama sabretmem gerekiyor, "Sakin Olmam Lazım".

- Rock müzik camiası dinleyicisinden sanatçısına daha bilgili ve daha ağırbaşlı değil midir, ailelere bu mu anlatılamıyor?

Hep iddia ettiğim konu şu; bizim piyasamız daha popüler olup daha çok tanındığı zaman, insanlar bugüne kadar seyrettiklerinin ne kadar çamurun içerisinde dolaştığını anlayacak. Toplum saçı rengarenk, küpeli, dövmeli diye "tüü tipe bak" dediği adamların düşünceye dayalı yaşadığını anlayacak ve inandıkları her şey yıkılacak. Çünkü bizim fiks imajımız "tü kaka pis, ay tipe bak"... Ama özüne baktığınız zaman biz üreten kısımdayız. Üretmek için zaman harcamak zorundasın. Diğer tarafta bir yorumculuk kültürü var zaten. Paran varsa o besteyi satın alırsın, okursun. Bu konuda bizler daha fazla üzerine düşünüyor, araştırıyor ve üretiyoruz. Demek ki bu güne kadar bildikleri şeyler yanlış...
http://www.chatlakforum.benimforum.biz/
JeLibon
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
JeLibon

Kadın Mesaj Sayısı : 160
Ruh Halim : Hayko Cepkin Röportajı Seytan10

Başarı:
Hayko Cepkin Röportajı Left_bar_bleue50/1000Hayko Cepkin Röportajı Empty_bar_bleue  (50/1000)
Rep Puanı:
Hayko Cepkin Röportajı Left_bar_bleue0/1500Hayko Cepkin Röportajı Empty_bar_bleue  (0/1500)

MesajKonu: Geri: Hayko Cepkin Röportajı   Hayko Cepkin Röportajı Icon_minitimeC.tesi Haz. 07, 2008 6:06 pm

Hayko Cepkin Röportajı 865_1179770506_8925
-Albümün konsepti korku. Nereden geliyor bu korku?
Müzik bir tür duygu aktarma yöntemi. Bu albümde korku duygusunu aktarmakti niyetim. Müzikle beraber korkuyu asilayan, tüyleri diken diken eden parçalar yaptim. Sarkilarim ölüm korkusu, kaybetme korkusu, yalniz kalma korkusu üzerine.
"Hayat zor ve korkutucu. Ama istediklerini yapabilmen için ayakta kalman lazim ey insanoglu" seklinde bir tavri var albümün. Hesap soran, sözleri kaba bir albüm oldu.

-En büyük korkunuz ne?
Ellerimi kaybetmek. Albümün içinde de, ellerim kesilmis bir halde piyanonun basindan durdugum bir fotografim var.

-"Aha iste yenisi istediginiz gibi"
Albümün adi "Tanisma Bitti". Ne basladi ya da ne baslayacak?
Genelde albümün çiktigi dönemde tavrim neyse albümün adi da o oluyor. "Sakin Olmam Lazim" müzik piyasasina karsi sakin durmasi gereken bir adami anlatiyordu. "Tanisma Bitti" ise "Tanisma fasli bitti, bakalim gerçek yüzümü nasil bulacaksiniz?" diyen bir albüm.

-"Sakin Olmam Lazim"i evde kaydetmistiniz. Ilk röportajimizda "Komsular rahatsiz olmasin diye sarkilari adam gibi söyleyemedim" demistiniz. Yeni albüm adam gibi oldu mu?

Ilk albümde istedigim vokaller ve davullar yoktu. Benim bilgisayarimda çikardigim davul sesi ruhsuzdu. Bu albümde davulcu stüdyoda çaldi, ben de vokalimi stüdyoda yaptim. "Tanisma Bitti"nin yüzde 80'i yine ev kaydi. Sound, güç, siddet olarak tam istedigim gibi, adam gibi oldu. Ilk albümün kudreti yoktu, yenisinin kudreti var. Beni konserlerimde izledikten sonra "Bu adamin albümü niye böyle olmus ya!" diyenlere "Aha iste yenisi istediginiz gibi" cevabini verebilecegim artik.

-Ilk albümünüzün türünün bozuk oldugunu söylemistiniz. Ikinci albümü kendi dilinizde yorumlamaniz gerekse ne söylerdiniz?

Basin bülteninde yazdigim gibi siddet içerikli hafif Bati müzigi.

-Yeni albüm ilkinden daha arabesk ve daha sert, degil mi?

Evet. Yine rock, elektronik ve arabesk birbirine girmis durumda. Bir sonraki albümde müzigim daha da sertlesecek. Bu iki albüm dinleyiciyi sert müzige hazirlamak içindi.

-Bu kadar sert rock müzigin alicisi var mi Türkiye'de?

Dinleyicisi de alicisi da var. Sana kiymet vermeye basladiktan sonra ne yaparsan yap takip ediyorlar. Düsünün, Duman ilk çiktiginda tepkiyle karsilandi ama simdi kitleleri pesinde kosturuyor. Kurban, Metallica konserinde alt grupken içi sidik dolu pet siseler attilar adamlarin sahnesine. Ama tekrar birlesmelerini isteyen çok kisi vardi. Türkiye'de pop festivali yapilmiyor. Binlerce kisilik rock ve elektronik müzik festivalleri düzenleniyor.

-"Tikanirsam tamamen cover'dan olusan bir albüm çikarabilirim"
Size sarki yaptiran ne oluyor? Kizginlik, hayal kirikligi, üzüntü... Geçen seferki röportajimizda "Hayatimda bir kez bile bir kadina sarki yapmadim" demistiniz. Ikinci albümde de mi bir kadina yazilmis sarki yok?

Yok. Belki yaslaninca "Hey kadinlar neredesiniz, yaslandim ama gelin" gibi saçma sapan sarkilar yaparim. Sarki yapmak benim için çok da zor olmuyor. Ben kendi kendine sikinti yaratabilen bir bünyeyim. Herhangi bir seye canim sikilinca kendimi buhranlara sokarim, sonra geçerim piyanonun basina. Bu sirada ortaya çikan melodilerin kimi ölü doguyor, kimi de sarkiya dönüsüyor.

-Özellikle rock söyleyen sarkicilar albümlerine yeni sarkilarin yani sira illa bir cover da koyuyor. Sizin böyle bir planiniz var mi?

Cover yaptigimda sarki taninmaz hale geliyor. Sarkiyi komple degistiriyorum. Resmen parçaliyorum. Yillar geçer, hani tikanirsin, best of'lar çikarmaya baslarsin, iste o dönemde tamamen cover'dan olusan bir albüm çikarabilirim.

"Tavsiyem seneye Müslüm Baba gitsin Eurovision'a. Dagitsin orayi"

-Türkiye'da yasayan bir Ermeni olarak Hrant Dink suikasti ve Malatya'da Incil dagitan yayinevinin basilmasini nasil degerlendiriyorsunuz? Bir tedirginliginiz, korkunuz var mi? Huzursuz mu yasiyorsunuz?

Tedirginlik yaratan mevzular var, evet. Tüm bunlar darbe etkisi yapti bana. 20 yil geriye gittik sanki. Hele orta yollarin bulunacagini hayal ettigim bir dönemdeyken yasanmasi beni çok üzdü. "Yine bir gazeteci, yine düsünen bir adam öldü" diye düsünüyorum. Ve çok üzülüyorum.

Son günlerin en çok konusulan konusu Eurovision'da Ermenistan'a tam puan vermemiz. Karsiliginda puan alamadik ama.
Ermenistan'i Hayko adli bir sarkici temsil etti ya, tatildeki arkadaslarim telefonda benimle dalga geçti. "Ermenistan'i sen mi temsil ediyorsun?" diye. Ben de "Bursa'da konser verdim. 20 bin kisilik sahidim var" dedim. Eurovision geçerliligini politikanin çok öne çikmasi nedeniyle çoktan kaybetti. Kim kime ne kadar puan vermis umrumda degil o yüzden.

-Diyelim ki önümüzdeki yil TRT tarafindan size "Bizi sen temsil et" dendi. Cevabiniz ne olurdu?

Sanirim kabul etmezdim. Müzigin evrenselliginden bahsederken isin içine politikanin girmesine sinir oluyorum çünkü. Benim tavsiyem seneye Müslüm Baba gitsin Eurovision'a. Dagitsin orayi.

"Isimiz rock'n roll. Kulise bir sürü kadin geliyor. Hatunlar kulise girdiginde niyetleri bozuksa buz gibi davraniyorum"

-Bir internet sitesinde "hayranlarinizla yakinlasmaktan kaçinmadiginiz" yaziyordu.

Rock'çilarin kulisine giren kadin hayranlar meshurdur zaten.
Benim için sahne kutsal. Müzigim mistik ve gotik. O kutsalligi kadin hayranlarimla birlikte olarak bitirirsem kutsalligini kaybederim isin. Konser sonrasi tavrim degismez. Isimiz rock'n roll.
Kulise bir sürü kadin geliyor. Geceyi güzel kapatip Istanbul'a dönebilirim. Hatunlar kulise girdiginde niyetleri bozuksa buz gibi davraniyorum. "Baska bir niyetle gelmistim ama sanirim olmayacak. Güzel konserdi. Iyi aksamlar" deyip çikiyorlar kulisten.

Milliyet Gazetesi - 19 Mayıs 2007
muzur_kedi
S.Mod
S.Mod
muzur_kedi

Kadın Mesaj Sayısı : 1759
Ruh Halim : Hayko Cepkin Röportajı Asik10

Başarı:
Hayko Cepkin Röportajı Left_bar_bleue900/1000Hayko Cepkin Röportajı Empty_bar_bleue  (900/1000)
Rep Puanı:
Hayko Cepkin Röportajı Left_bar_bleue510/1500Hayko Cepkin Röportajı Empty_bar_bleue  (510/1500)

MesajKonu: Geri: Hayko Cepkin Röportajı   Hayko Cepkin Röportajı Icon_minitimePaz Haz. 08, 2008 8:55 am

t$kLeR gısem ..
http://www.chatlakforum.benimforum.biz/
JeLibon
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
JeLibon

Kadın Mesaj Sayısı : 160
Ruh Halim : Hayko Cepkin Röportajı Seytan10

Başarı:
Hayko Cepkin Röportajı Left_bar_bleue50/1000Hayko Cepkin Röportajı Empty_bar_bleue  (50/1000)
Rep Puanı:
Hayko Cepkin Röportajı Left_bar_bleue0/1500Hayko Cepkin Röportajı Empty_bar_bleue  (0/1500)

MesajKonu: Geri: Hayko Cepkin Röportajı   Hayko Cepkin Röportajı Icon_minitimePerş. Ağus. 07, 2008 12:25 am

Rica ederim cnm Laughing
baqtery
Banlanmış Üye
Banlanmış Üye

Kadın Mesaj Sayısı : 199
Ruh Halim : Hayko Cepkin Röportajı Keyifl10

Başarı:
Hayko Cepkin Röportajı Left_bar_bleue100/1000Hayko Cepkin Röportajı Empty_bar_bleue  (100/1000)
Rep Puanı:
Hayko Cepkin Röportajı Left_bar_bleue50/1500Hayko Cepkin Röportajı Empty_bar_bleue  (50/1500)

MesajKonu: Geri: Hayko Cepkin Röportajı   Hayko Cepkin Röportajı Icon_minitimePerş. Ağus. 07, 2008 1:25 am

paylaşım için tşkler canımm bayılıoom ben bu haykooaaa

Hayko Cepkin Röportajı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Hayko Cepkin'e ceza
» Hayko Cepkin Evlendi
» hayko cepkin ( yeni )